Iedzīvotājiem Novada ziņas
Foto

Iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem, martā Jelgavas novadā uzsākti ielu un ceļu greiderēšanas darbi. Līdz mēneša vidum nogreiderēti ceļi kopumā 527,71 km garumā, kas ir 62% no grants ceļu kopgaruma. Papildus greiderēšanas darbiem defektu vietās iestrādāti aptuveni 722 m3  nesaistītu minerālmateriālu un rupju šķembu.

Plašākie greiderēšanas darbi veikti Līvbērzes pagasta teritorijā – kopumā 66,25 km garumā. Vilces pagastā nogreiderēti 56,4 km, Salgales pagastā – 52,69 km, Zaļenieku pagastā - 42,44 km, Vircavas pagastā - 43,33 km, Glūdas pagastā - 42,44 km, Jaunsvirlaukas pagastā - 41,27 km, Valgundes pagastā – 40,53 km, Elejas pagastā - 40,2 km, Sesavas pagastā – 32,02 km, Svētes pagastā – 30,48 km, Lielplatones pagastā – 25,53 km un Platones pagastā-9,37 km.

Šobrīd greiderēšanas darbus veic visā novada teritorijā. Atgādinām, ka greiderēšanu, iesēdumu, bedru vai citu defektu novēršana ir iespējama pie optimāla mitruma grants segumā, proti, kad tas nav pārmitrināts.

Aicinām ņemt vērā, ka autoceļi ar grants segumu atkūst un žūst lēnāk, īpaši ēnainos posmos meža apvidū. Vietām grants ceļi var būt pārmitrināti, tādēļ to nestspēja zūd, un satiksmes ietekmē strauji veidojas bedres un iesēdumi, kurus nav iespējams kvalitatīvi novērst ar autoceļu greiderēšanu un jauna materiāla iestrādi. Darbus veicot ar smago tehniku, nestspēju zaudējušie ceļi tiktu bojāti vēl vairāk. Uzlabot seguma stāvokli, veicot plānveida  ikdienas uzturēšanas darbus – piebēršanu, planēšanu, greiderēšanu, var tikai tad, kad ceļi ir apžuvuši.

Atgādinām, ka greiderēšanas darbi notiek atbilstoši ielu un ceļu uzturēšanas klasēm, ņemot vērā esošo ceļa stāvokli. Ar ceļu uzturēšanas klasēm ziemas sezonai Jelgavas novada pagastu teritorijās var iepazīties ŠEIT

Jelgavas novada pašvaldības ceļu kopgarums ir apmēram 1000 kilometri, no kuriem teju 844 kilometri ir ar grants segumu. Novada ielu, ceļu un laukumu uzturēšanu saskaņā ar atklāta konkursa rezultātiem veic SIA “Dreamway” un VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”.