Sociālā joma
Aicina uz tirdziņiem pie kafejnīcas "Zemnieka cienasts"

Nedēļas nogalē, 3.jūlijā, pie kafejnīcas "Zemnieka cienasts" no plkst.11:00 - 16:00 norisināsies gan "Līču tirdziņš", gan pirts lietu "Zaļais tirdziņš". Paralēli tirdziņiem ikvienam būs iespēja tiešsaistē noklausīties vērtīgas lekcijas “Dabas spēks”.

"Līču tirdziņu" organizē uzņēmums SIA "Viesu Līči" sadarbībā ar Lauku partnerību "Lielupe". 

Tirdziņā varēs iegādāties dažādus mājražotāju gardumus: kūpinājumus, maizi, mājās gatavotu nenogatavināto sieru, Zemgalē ražotu vīnu, vērtīgu produkciju no irbenēm, konditorejas izstrādājumus, biškopības produkciju, dažādus kārumus, ātri pagatavojamu pastu un pat priežu čiekuru produkciju.

Amatnieki piedāvās koka izstrādājumus un dažādus rokdarbus. Varēs iegādāties arī puķu un garšaugu stādus.

Tāpat no plkst. 11:00-16:00 pie kafejnīcas "Zemnieka cienasts"būs sastopami pirts lietu ražotāji. Interesenti varēs iegādāties pirts lietas, slotas, skrubīšus, lina dvieļus, pirts cepures un dabīgo kosmētiku.

Paralēli tirdziņam ikvienam būs iespēja tiešsaistē noklausīties vērtīgas lekcijas “Dabas spēks”.

Lekcijās varēs uzzināt par augiem, kas vācami jūlija mēnesī, to izmantošanas iespējām pirtī un ikdienā. Par to pastāstīs pieredzējusi zāļu sieva no Vidzemes Zeltīte Kaviere. Būs arī praktiskas un noderīgas receptes. Pirts slotas mācīs siet pirtniece Santa Matveja. Pirts ABC ieskatīsieties kopā ar pirtnieci un terapeiti Inesi Īli. Par lekciju atraktīvu norisi rūpēsies moderators Uldis Timma.

Lekciju tiešraide notiks facebook.

“Zaļais tirdziņš” un lekcijas “Dabas spēks” tiek organizēti projekta Nr. 18-00-A019.333-000006 „Dabas spēks un pirts tradīcijas - sev, ģimenei un biznesam!” un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros.

Tirdziņš norisināsies vienlaicīgi trīs vietās Latvijā: pie kafejnīcas "Zemnieka cienasts", Jaunsvirlaukas pagastā Jelgavas novadā; Druvienas muižas parkā, Druvienā, Gulbenes novadā un Bebrenē, Bebrenes pagastā, Augšdaugavas novadā.

Vairāk par projekta aktivitātēm.