Sociālā joma
Par Jelgavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Ziedonis Caune

Šodien, 1.jūlijā, vairumā Latvijas jaunievēlētajās pašvaldībās norit jauno vadītāju ievēlēšana, tostarp arī Jelgavas novada pašvaldībā. Jaunā sasaukuma domes sēde Jelgavas novadā tika aizvadīta Svētes pamatskolas iekšpagalmā klātienes formātā, kuras laikā Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amatā ar 12 balsu atbalstu apstiprināts Ziedonis Caune (LZS).

Līdz ar pirmās sēdes sākšanos līdzšinējiem domes deputātiem beidzas pilnvaru termiņš un stājas spēkā pilnvaras jaunievēlētajiem deputātiem. Ziedonis Caune par novada domes priekšsēdētāju strādās ceturto sasaukumu pēc kārtas.
 
Pirmo sēdi vadīja Jelgavas novada pašvaldības Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inita Freiberga. Kopumā sēdē tika izskatīti divi jautājumi: pirmais - par balsojuma komisijas apstiprināšanu un otrais - par Jelgavas novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu. Deputāti amatam kopumā izvirzīja četras kandidatūras - deputāte Ilze Vītola (LZS) izvirzīja Ziedoni Cauni (LZS), deputāts Madars Lasmanis (LA) izvirzīja Oskaru Cīruli  (NA), deputāte Irina Dolgova (SDP “Saskaņa”) izvirzīja Uldi Aināru (JV) , savukārt deputāts Vidmants Rinkuns (LRA)  - savu partijas biedru Daini Liepiņu (LRA). Divi no izvirzītajiem priekšsēdētāja kandidātiem– Oskars Cīrulis un Uldis Ainārs savas kandidatūras atsauca.
 
Jaunās domes sastāvu veido septiņas politiskās partijas. Jau iepriekš ziņots, ka Jelgavas novadā pašvaldību vēlēšanās LZS ieguva 6 no 19 mandātiem. Jāatzīmē, ka balsojumā par domes priekšsēdētāja ievēlēšanu kopumā balsoja 18 no 19 deputātiem. Deputāte Līga Lonerte atturējās no balsojuma, ņemot vērā iespējamo interešu konfliktu, konkrētajā brīdī ieņemot izpilddirektores amatu  Jelgavas novada pašvaldībā.
Novada domē no LZS partijas ievēlēti Ziedonis Caune, Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte un līdzšinējā Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola un Jelgavas novada pašvaldības deputāti Juris Lavenieks un Aivars Naglis, kā arī SIA "Duke" valdes priekšsēdētāja Lolita Duge. Trīs deputātu mandātus ieguvusi LRA, no kuras ievēlēti uzņēmējs Dainis Liepiņš, izdienas pensiju saņemošais Iekšlietu ministrijas robežsardzes pulkvedis Vidmants Rinkuns un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Dina Tauriņa. No LZP ievēlēti trīs deputāti – līdzšinējais Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Inženiertehniskās nodaļas vadītājs un iepirkumu speciālists Jānis Kažotnieks un SIA "Binex" valdes priekšsēdētājs Ģirts Neija. No "Jaunās Vienotības" novada domē ievēlēti līdzšinējie Ozolnieku novada domes deputāti Uldis Ainārs un Artūrs Semjonovs. Tāpat divus mandātus ieguvusi Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" - ievēlēti SIA "Mežacīruļi" vadītāja vietnieks Oskars Cīrulis un Z/S " Liepziedi" īpašnieks Gundars Liepa. Divas deputātu vietas Jelgavas novada domē ir arī "Latvijas attīstībai", kuras sastāvā ievēlēti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ministra padomnieks Madars Lasmanis un Aizsardzības ministrijas ministra padomnieks Emīls Dobrājs. Savukārt no SDP “Saskaņa" ievēlēta līdzšinējā Jelgavas novada domes deputāte Irina Dolgova. Domes sēdes ietvaros Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune izsludināja ārkārtas domes sēdi šodien plkst. 16:00 ar dienaskārtības jautājumu par vērtēšanas komisijas izveidi, kura būs tiesīga izvērtēt izpilddirektora iecelšanu amatā. Ar 14 balsu vairākumu pieņemts, ka ārkārtas sēde notiks attālināti. 

Foto: Edgars Pogožeļskis