Novada ziņas Projekti
Zaļenieku komerciālās uz amatniecības vidusskolas audzēkņi - kopbilde

Izglītības programmas(IP) “Restaurācija” 2. kursa pedagogi un audzēkņi laika posmā no 19.02.-11.03. devušies apgūt jaunas prasmes praksē Paņevežas mācību centrā, Lietuvā. 

Izglītības programmas(IP) “Restaurācija” 2. kursa audzēkņiem prakse Lietuvā atlikusi tikai viena nedēļa, divas jau aiz muguras. Praksē Paņevežas mācību centrā atrodas seši audzēkņi un divi pedagogi. Laiks piepildīts praktiskajās mācībās, kur audzēkņi darbojas flīzēšanā, dekoratīvā apmetuma veidošanā, mehanizētā krāsošanā, jumta montāžā un īpašā “Scgrafito” tehnikas apgūšanā restaurācijā. Vakaros un nedēļas nogalēs izzinošas ekskursijas sadarbības skolā, pilsētas ievērojamākajās vēstures un kultūras vietās, iespaidi , apskatot vēsturisko ķieģeļu kolekciju un tālāka ekskursija uz Viļņu , dalība pasākumā “Svinam Viļņas 700. dzimšanas dienu”, tradicionālā gadatirgus „Kaziuko mugė” apmeklējums.

Jaunieši novērtē gūto pieredzi starptautiskā vidē atzinīgi. Turpmāk dažas atsauksmes - 

Annija:” Ļoti laba pieredze. Izaicinoši, nozīmīgi un piepildīti. Man ir iespēja satikt jaunus cilvēkus, apmainīties idejām un strādāt, kas mums visiem dod labas zināšanas un pieredzi. Tas man ir radījis vēlmi būt vēl aktīvākai. Esmu ļoti pateicīga cilvēkiem apkārt mums, cilvēkiem kuri ar mums strādā un palīdz apgūt jaunas prasmes! Uzlaboju savas komunikācijas, valodu un starpkultūru prasmes. Jūtos lieliski šajā projektā”;

Rigonda: “Valodas barjera nav tik liela kā domāju sākumā, angļu valodā runāt varu un krievu valodu lielākoties varu saprast, ja kaut ko kādreiz nesaprotam, tad citi pārtulko. Mācības ir interesantas, man personīgi paveicies, ka daļu no darbiem jau biju darījusi agrāk , bet katru reizi var uzzināt ko jaunu!”

Daniels: “Viesnīca ir skaista, ļoti patīkami, ka varam iet uz sporta zāli un peldbaseinu.”

Nils: “Par projektu runājot, jūtos labi, viss apmierina, jauna pieredze, viss ir apmaksāts. Par mācībām - daudz ko jaunu iemācījos, piemēram, apmetuma mešanā sākumā gāja grūti, beigās izdevās labāk, tāpat jauna pieredze dakstiņu jumta likšanā, ko nekad agrāk neesmu darījis, īsumā - ir ļoti interesanti. Paņevežas mācību centra skolotāji ir atsaucīgi, nekad nepārmet, ja kaut kas nesanāk, uzreiz palīdz un parāda kā pareizi, kontakts ar skolotājiem ļoti labs.”

Pēc mobilitātes, atgriežoties Zaļeniekos, notiks pieredzes apmaiņas pasākums kopā ar IP “Būvdarbi” un  IP “Restaurācija” citu kursu audzēkņiem un programmas pedagogiem. Savus ieguvumus Lietuvā metodiskajā darbā prezentēs skolotāji Maija Ošiņa un Eduards Jurķelis, audzēkņi mobilitātes dalībnieki praktiskajās mācībās – Annija Bergmane, Anna Sabīne Hudorožko, Rigonda Ķere, Nils Dementjevs, Jānis Eltiņš un Daniels Kinnars.

Audzēkņu praktiskās apmācības un pedagogu profesionālā pilnveide notiek Erasmus+ programmas projekta “Zaļenieku KAV profesionālā pilnveide starptautiskā darba vidē” ietvaros, kas tiek īstenots no 2021.gada 3.oktobra līdz 2023.gada 3.aprīlim. Projekta kopējais finansējums Zaļenieku komerciālajai un amatniecības vidusskolai 60 366 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija.