Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) informē, ka ceturtdien, 17. augustā, CVK nolēma reģistrēt biedrības “Latvijas vīru biedrība” iesniegto Satversmes grozījumu projektu parakstu vākšanai. Likumprojekts paredz ģimenes jēdziena nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmes 110. pantā, nosakot, ka ģimene balstās laulībā, asinsradniecībā vai adopcijā. Vēlētājiem būs iespēja parakstīties par Satversmes grozījumu ierosināšanu 12 mēnešus — no 2023. gada 18. augusta līdz 2024. gada 17. augustam.

Pieņemot lēmumu par Satversmes grozījumu projekta reģistrēšanu parakstu vākšanai, CVK locekļi vērtēja, vai iesniedzējs atbilst likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” prasībām, proti, ir likumā noteiktā kārtībā reģistrēta biedrība, kā arī to, vai Satversmes grozījumu projekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts. 

Informācija ir publicēta arī CVK interneta vietnē https://www.cvk.lv/lv/jaunums/cvk-registre-parakstu-vaksanai-likumprojektu-par-gimenes-jedziena-nostiprinasanu-satversme