22. septembrī Jelgavas novada pašvaldība svinīgā pasākumā godināja konkursa “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva 2023” laureātus piecās nominācijās un sociālās uzņēmējdarbības pārstāvjus.

Gada balvas par ieguldīto darbu uzņēmējdarbības vides popularizēšanā un attīstībā Jelgavas novadā pasniegtas jau divpadsmito reizi.

Nominācijā “Gada mazais uzņēmējs” sumināta Egita Miķelsone, kura savu uzņēmējdarbību attīsta biškopībā, rūpējoties par 150 bišu saimēm. Lai iegūtu augstvērtīgu dažādu ziedu medu, tiek sēti nektāraugi, sezonas ietvaros bitēm nodrošinot bagātīgu barību. Zemeņmedus, medus ar kanēli un kurkumu, medus šokolādē, medus ar dzērvenēm, rabarberu medus - pateicoties šiem medus maisījumiem, Egitas produkciju ir iecienījuši Jelgavas novadā un ārpus tā. 

Nominācijā “Gada lielais uzņēmējs” šogad godināta zemnieku saimniecība - Platones pagasta graudkopības un piena lopkopības saimniecība SIA “Lielvircava Agro”. Uzņēmumā strādā  54 darbinieki un šobrīd tas apsaimnieko 3400 hektārus zemes, bet katru gadu cenšas sev piederošo zemes īpašumu arvien paplašināt.

 “Gada jaunais uzņēmējs” sumināta Sanda Štrausa no Ozolnieku pagasta, kas pirms pieciem mēnešiem ļāvās savai idejai radīt vīriešu frizētavu. Viņas izveidotais salons “Ozolnieku bārddzinis” piemērojas vīrieša ērtībām – ar televizoru, preses izdevumiem, bezmaksas dzērieniem un uzkodām. Sanda Štrausa sevi sauc par bārberi un viņas roku meistardarba rezultātā top izsmalcinātas vīriešu un zēnu frizūras. Pētot sejas un galvaskausa īpatnības, viņa piemeklē piemērotāko griezumu katram klientam.

Nominācijā “Gada novadu reprezentējošākais uzņēmums”  kā laureāts izvirzīts SIA “Bildberg” - uzņēmums, kas ar neatlaidīgu darbu vairāk nekā 20 gadu garumā izpelnījies atpazīstamību ne vien Jelgavas novadā, bet visas Latvijas mērogā. Uzņēmums nodarbojas ar ēku būvniecību, energoefektivitātes paaugstināšanu, iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūvi, veic labiekārtošanas darbus. Jelgavas novadā tas cēlis daudzdzīvokļu namus Ozolniekos, Restaurācijas namu Zaļeniekos, Elejas izstāžu zāli un vairākus kultūras namus.

Savukārt nominācijā “Gada ģimenes uzņēmums” laureāta titulu saņēma Kleinhofu ģimene, kas ar neatlaidīgu darbu ļāvusi Vircavas muižai atdzimt jaunā veidolā. Ģimene īpašumu iegādājās 2021. gadā un kopš tā laika strādā, lai vēsturiskā muiža kļūtu vēl pieejamāka plašam interesentu lokam, tur jau aizvadīti arī pirmie pasākumi un ekskursijas. Vircavas “Muižas istabas” pārtop par vietu mūzikai, mākslai un svētkiem.

Par tradīciju kļuvusi konkursa “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva” sadarbības partneru specbalvu piešķiršana. Lauku partnerība “Lielupe” kā žūrijas komisijas dalībniece savu specbalvu pasniedza azartiskajai Annai Rozei no Zaļenieku pagasta, kura ir sava uzņēmuma – ēdināšanas pakalpojuma “Rozes virtuve” – izveides sākumpunktā. Šobrīd Anna savās dzimtajās mājās “Lauros” ar visu nepieciešamo tehniku ir aprīkojusi virtuvi un mājas pagalmu iekārtojusi tā, lai tur var ērti uzņemt viesus. Pirmais nozīmīgais pasākums - “Mājas kafejnīcu dienas 2023” jau aizvadīts, taču pati Anna atzīst, ka vairāk vēlas specializēties izbraukuma tirdzniecībā, tādēļ uzņēmuma vajadzībām pasūtīts mūsdienīgs ātrās ēdināšanas treilers.

Pasākums organizēts projekta "LVIII-068 “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/ SMEPRO 2" ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Jelgavas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

 

Eu līdzfinansē