Projekti

Jelgavas novada trīs ciemos – Mazlaukos Vircavā, Ānes parkā Cenu pagastā un Vilces muižas parkā “Meža dienas 2023” ietvaros noritējušas koku un krūmu stādīšanas talkas, piedaloties vides pārvaldības speciālistiem, skolēniem, skolotājiem, pagasta pārvalžu darbiniekiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Ar speciālistu ieteikumiem pareizai augu stādīšanas tehnikai un dendroloģisko stādījumu kopšanai un nozīmei ainavas veidošanā saskaņā ar Cenu pagasta Ānes parka labiekārtojuma plānu, atpūtas un brīvā laika pavadīšanas zonas ierīkošanai iestādīti 8 Baltie Ķīnas bērzi, 3 “Maksimoviča” bērzi, 4 “Medvedjeva” šķirnes un “Gold Bark” bērzi, 5 āra bērzi “Alecarlica” un 3 “Fastigiata”.

Jāpiemin, ka Lielās talkas ietvaros šogad Vircavas pagasta Mazlauku ciemā tika uzsākta zaļās atpūtas zonas teritorijas kopšana un koku stādīšana. Pagasta pārvaldes darbinieku, vides pārvaldības speciālistu un vietējo iedzīvotāju sadarbībā ciemā top zaļās atpūtas un pastaigu vieta. Septembrī Meža dienu 2023 ietvaros, turpinot attīstīt Mazlauku ciema zaļās atpūtas un pastaigu zonas labiekārtošanu, tika iestādīta 1 ošlapu kļava “Flamingo”, 1 Eiropas lapegle “Puli” un 15 parastās liepas.

Savukārt Vilces pagasta Vilces ciemā pastaigu parka ierīkošanai saskaņā ar 2017.gadā izstrādāto parka labiekārtojuma plānu ”LATVIJAS 100-GADES PARKS VILCĒ”, piedaloties Vilces pamatskolas skolēniem, skolotājiem, pagasta pārvaldes darbiniekiem, vides pārvaldības speciālistiem un apmaiņas skolēniem no Slovākijas, Vilces muižas parkā iestādītas 3 parastās kļavas “Princeton gold”, 15 parastie ozoli “Concordia”, 2 parastie ozoli “Fastigiata” un 1 parastais ozols “Timuki”, 1 sarkanais ozols “Aurea”,  1 sarkanais ozols un 24 lielziedu filadelfi jeb jasmīni.

MEŽA DIENU 2023 moto: „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”