Svinīgi atklāj Elejas parka izstāžu zāli

20. oktobrī, piedaloties Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Madaram Lasmanim, pašvaldības izpilddirektorei Līgai Lonertei, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas pārstāvim Atim Rasmanim un arhitektam Ērikam Cērpiņam, svinīgi atklāta Elejas parka izstāžu zāle.

Elejas parka izstāžu zāles būvprojektu 2017. gadā izstrādāja SIA “Livland Group” un arhitekts Ēriks Cērpiņš, ņemot vērā, ka Elejas parks un muižas apbūve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Būves projekts izstrādāts tā, lai tā dizainiski iegultu parka ainavā, veidojot nesamāksloti vieglu ēkas saspēli ar dabu, lielajiem kokiem un saules gaismu. Izstāžu zālē būs pieejamas pasākumu telpas, kurās rīkot seminārus, apmācības, plenērus.

Izstāžu zāles būvniecība realizēta Eiropas Reģionālās attīstības fonda Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības  programmas projekta “Jaunu ilgtspējīgu risinājumu integrācija kultūras mantojumā/ NovelFor Heritage”, Nr. LLI 444 ietvaros. Būvdarbus veica SIA “Bildberg” par kopējo summu 678 514,78 eiro (bez PVN).

Pēc svinīgās lentes griešanas telpās notika pirmais pasākums - projekta noslēguma konference, kurā teju 60 projektā iesaistītie parteri no Latvijas un Lietuvas atskatījās uz divu gadu laikā paveikto, kā arī izglītojās par parku tradicionālajiem un jaunajiem izmantošanas veidiem (lektors Linas Daubaras no Kauņas mežsaimniecības un vides universitātes), kultūrvēstures mantojuma interpretīvo plānošanu (Sandy Colvin, Mistral Translation & Consulting, Francija) un iepazina Georga Kūfalta projektēto Rīgas parku un dārzu attīstības vīzijas un inovācijas (Indra Purs, Latvijas ainavu arhitektu asociācija).

Pēdējos gados ir paveikti vērienīgi darbi Elejas muižas parka vēsturiskā mantojuma saglabāšanai un modernizēšanai – restaurēts Tējas namiņš, izstrādāts koku inventarizācijas plāns, sakopts parka dīķis, atjaunota daļa no vēsturiskajām Elejas muižas parka takām, uzstādīti informatīvie stendi un interaktīvs objekts “Saruna”, kā arī tēlnieka Gļeba Panteļejeva skulptūra “Mīlestībai”.

Raugoties uz nākotnes plāniem, pašvaldība cer atjaunot padomju laikā būvēto estrādi un labiekārtot parka ziemeļrietumu daļu, lai Elejas parks kļūtu par mūsdienīgu atpūtas vietu gan Jelgavas novada iedzīvotājiem, gan novada viesiem.

Projekts Nr. LLI 444 “Jaunu ilgtspējīgu risinājumu integrācija kultūras mantojumā/ NovelForHeritage” tiek realizēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības  programmā 2014-2020.gadam. Projekta kopējās izmaksas sastāda EUR: 851 016.93, no tā ERAF finansējums 85% - 723 364.38, Jelgavas novada pašvaldības projekta  daļa: 424 806.00, no tās ERAF finansējums 85% - 361 085.10, Jelgavas novada pašvaldības finansējums 10% - 42 480.60, valsts līdzfinansējums 5% - 21 240.30. Projekta ieviešanas laiks: 01.07.2020.-31.10.2022.

SVINĪGI ATKLĀJ ELEJAS PARKA IZSTĀŽU ZĀLI