Foto

2025. gada 28. maijā Jelgavas novada pašvaldībā norisinājās viens no trim apmācību “Sociālajam riskam pakļauto personu psiholoģiskās, komunikācijas un izglītības īpatnības” semināriem. Pasākums bija veltīts bibliotēku darbinieku profesionālo un emocionālo prasmju stiprināšanai darbā ar cilvēkiem ar invaliditāti.

Semināru vadīja sertificēta psiholoģe Ilona Stepanoviča-Monkēviča, un tas ietvēra gan teorētisku lekciju daļu, gan praktiskus uzdevumus. Dienas gaitā dalībnieki:

  • analizēja empātijas nozīmi saskarsmē ar cilvēkiem ar dažādiem funkcionēšanas ierobežojumiem;
  • apguva psihosociālās attīstības posmus un to ietekmi uz cilvēka uzvedību, vajadzībām un attiecībām;
  • iepazinās ar izplatītākajiem stereotipiem un mītiem, kas ietekmē sabiedrības attieksmi pret atšķirīgo;
  • diskutēja par profesionālās izdegšanas riskiem un mentālās veselības saglabāšanu darbā;
  • identificēja savus personīgos resursus, kas palīdz darbā ar daudzveidīgo sabiedrību.

Apmācību laikā tika uzsvērts, ka bibliotēka kā sabiedriska telpa ir ne vien informācijas centrs, bet arī droša, atvērta un līdzcietīga vide, kas spēj uzrunāt ikvienu. Bibliotekārs šajā kontekstā kļūst par nozīmīgu atbalsta personu – cilvēku, kurš veido tiltu starp zināšanām, kultūru un cilvēkiem ar dažādu dzīves pieredzi.

Projekts Nr. LL-00143 “Iekļaujošo bibliotēku tīkls sociāli mazaizsargātu cilvēku grupām” jeb INCLUSIVE tiek īstenots Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2021.-2027.gadam. Projekta kopējais budžets ir 620 240,93 (t.sk. ERAF finansējums 496 192,72 EUR).

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

www.latlit.eu / www.europa.eu

 

Saistītas tēmas

Projekti