Pieredzes stāsti
Linda Elīza Rumpe

Linda Elīza Rumpe ir no Valgundes pagasta un ir viena no jaunākajām jaunatnes lietu koordinatorēm Jelgavas novada pašvaldības jaunatnes darbinieku komandā. Ikdienā Linda mācas Kalnciema vidusskolā un ārpus skolas iesaistās Jelgavas novada Jauniešu padomē. Šis stāsts ir par Lindas dalību programmas Erasmus+ projektā starptautiskās apmācībās “Coach our team by coaching yourself”, kas norisinājās Bulgārijā, Ravnogor no 2019.gada 22.-29.oktobrim.

“Šis bija mans pirmais brauciens vienai uz pilnīgi svešu un nepazīstamu valsti. Man šis brauciens bija ļoti liels izaicinājums, tomēr vissvarīgāk bija izkāpt no komforta zonas un doties pieredzes braucienā, iegūt jaunas zināšanas un iepazīt cilvēkus no dažādām valstīm.

Apmācības bija ļoti noderīgas un iedvesmojošas. Kopā piedalījās 35 dalībnieki no 17 dažādām valstīm.

Es ieguvu ļoti daudzveidīgas zināšanas par koučingu, iemācījos dažādas metodes un tehnikas, kā strādāt ar grupām un inviduāli, lai būtu konkrēkts mērķis un reāls rezultāts, kā arī es pielietoju iegūtās zināšanas praksē ar citiem dalībniekiem. Mans galvenais mērķis bija iegūt zināšanas par to kā strādāt ar grupu interesantā, bet kvalitatīvā veidā, protams, es ieguvu arī ļoti daudz zināšanas par pareizu komunikāciju, sadarbību, konfliktu risināšanu un dažādu situāciju izvērtēšanu. Viss lielākais izaicinājums priekš manis bija komunicēt ar citiem angliski, uzticēties un dalīties savā pieredzē, jo priekš manis 35 cilvēki ir liela publika. Manuprāt, viss aizraujošākais šajās apmācībās bija tas, ka cilvēki bija ļoti daudz un katrs savā veidā bija unikāls, katram no mums ir savs stāsts, pieredze, kas citiem paver jaunu skatījumu uz dzīvi. Es ieguvu lielu atbalstu un uzticību no citiem, atklāju savas stiprās un vājās puses, kā arī sapratu kas man dzīvē ir svarīgs un kas es patiešām vēlos būt. Es nekad iepriekš nebiju pieredzējusi tik daudzveidīgu, pieredzes bagātu un zināšanām pilnu braucienu! Šī bija lieliska pieredze iepazīt daudz un dažādus cilvēkus, iegūt jaunas zināšanas koučingā un iepazīt Bulgāriju, kā arī tās kultūru.

Atgriežoties mājās, kopā ar dalībnieci no Jelgavas novada Izglītības pārvaldes izveidoju koučinga nodarbību vietējiem jauniešiem par veiksmīgu komunikāciju un sadarbību. Jaunieši atklāja savas stiprās puses, apzinājās savas un citu vērtības, iemācījās pielāgoties citu vajadzībām un guva zināšanas par to, kā rast risinājumu un labāk sadarboties ar savādāk domājošiem. Iegūtās zināšanas turpinu izmantot darbā ar jauniešiem, neformālā izglītībā un līdzi visam arī pati mācos!”

Projektu finansē Eiropas Savienības programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā”. Projekta vadošā organizācija “Smokinya Foundation” Bulgārijā, partnerorganizācija Latvijā biedrība “ideA” sadarbībā ar Jelgavas novada Izglītības pārvaldi. Programmas ietvaros projekti tiek īstenoti neformālā izglītībā.