Pieredzes stāsti
Pasākuma dalībnieki

Jelgavas novada jaunieši laikā no 20.-27.augustam piedalījās starptautiskā jauniešu apmaiņas projektā “Feel excluded to be inclusive”, lai kopā ar dalībniekiem no Slovēnijas, Horvātijas, Maķedonijas, Itālijas un Grieķijas caur dažādām aktivitātēm izdzīvotu sabiedrībā izkļauto grupu ikdienas dzīvi, apgūtu metodes, lai mazinātu izkļaušanas riskus vietējā sabiedrībā. Jelgavas novada komandu veidoja Gatis Cinovskis, Ilze Buka, Žanna Grigorjeva, Eldars Tokarevs, Elīza Elza Lipšāne un Kristiāns Jānis Valentinovičs.

Latviešu komandas dalībnieku personiskās pārdomas par projektu:

“Šīs brauciens uz Slovēniju man ļoti patika. Es ieguvu jaunu pieredzi un jaunus draugus, kā arī apskatīju citu valsti un iepazinu citu kultūru. Slovēnijā cilvēki ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi, kurus es iepazinu projekta laikā. Piedaloties projektā bija ļoti daudz iespēju iepazīt citu valstu īpašos ēdienus un padalīties pieredzē ar citiem. Kā arī, komunicējot ar citiem cilvēkiem no dažādām valstīm, es uzzināju, kā dzīvo citās valstīs. Man tā bija vienreizējā iespēja piedalīties šajā projektā, esmu sajūsmā un mājās atgriezos ar jaukām emocijām un jaunu pieredzi.” Žanna Grigorjeva, Zaļenieku pagasts.

“Pirmo reizi piedalījos šāda veida projektā, un varu tikai teikt visu to labāko. Tā bija vienreizēja pieredze, iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, iespēja ieklausīties citu cilvēku viedokļos. No savas puses varu piebilst, lai jaunieši izmanto “Erasmus+” sniegtās iespējas un piedalās šāda veida projektos, tā ir unikāla iespēja.” Ilze Buka, Lielplatones pagasts.

“Šajā projektā mēs apguvām un izpratām no sabiedrības nodalīto un izstumto cilvēku ikdienas dzīves, piemēram, imigranti, pensionāri, cilvēki ar kustību traucējumiem u.c. Liels uzsvars tika likts uz bēgļu likteņiem, jo šajās zemēs tā ir ļoti izplatīta problēma. Visspilgtāk man atmiņā palika tas, kā mēs vienu nakti pavadījām terasē, kur mums vajadzēja gulēt uz parastajiem vingrošanas matracīšiem, jo citiem cilvēkiem tā ir ikdiena. Nākamajā dienā mūs sadalīja komandās, katru grupu aizveda uz kādu attālu vietu, un mums pašiem nācās atrast mājupceļu. Mana grupa nogāja apmēram 10 km ar kājām un tad ar autobusu devāmies uz dzīvesvietu. Man šī diena ļoti patika, jo bija iespēja pastaigāt un izbaudīt Slovēnijas dabu. Pārējās dienās notika visādas saliedēšanās un mācību aktivitātes. Visi cilvēki, kas piedalījās projektā, bija ļoti draudzīgi un atsaucīgi. Vislabākais kontakts latviešiem izveidojās ar itāļu jauniešiem. Šī bija apbrīnojama un spilgta pieredze, kuru es atcerēšos mūžīgi.” Elīza Elza Lipšāne, Svētes pagasts.

“Šis projekts arī priekš manis bija liels izaicinājums, jo es biju latviešu grupas līderis, bet varu teikt vienu, es esmu priecīgs, ka man tika dota tāda iespēja un es esmu ieguvis lielāku pārliecību par sevi , kā grupas līderi. Protams tas nebūtu iespējams bez lieliskās komandas, kas tika savākta no Jelgavas novada pagastiem. Paldies jums liels. Iesaku arī citiem Jelgavas novada jaunatnes darbiniekiem iegūt šāda veida pieredzi tur nav no kā baidīties.” Gatis Cinovskis, Jaunsvirlaukas pagasts.

Projektu finansē Eiropas Savienības programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā”. Projekta vadošā partnerorganizācija “Mladisnki Center BIT” Slovēnijā. Programmas ietvaros projekti tiek īstenoti neformālā izglītībā.

logo