Projekti
Foto

18.decembrī Branku Brančotavā notikusi otrā ekspertu darba grupas tikšanās Interreg Europe programmas projektā “Labāka dzīve mazās un vidējās pašvaldībās: no starpreģionu aktivitātēm līdz uzlabotām revitalizācijas stratēģijām/ InterRevita”, Nr. 01C0034.

Pirms šīs tikšanās Jelgavas novada pagasta pārvalžu vadītāji tika lūgti izvirzīt, viņuprāt, veiksmīgākos un labākos katrā pagastā revitalizētos objektus, lai ar tiem dižotos gan novadā, un iepazīstinātu projekta partnerus ārvalstīs. Konkursam izvirzītajās piecās nominācijās tika iesūtīti 14 objekti no 11 pagastiem. Visvairāk objektu – 6 – tika pieteikti nominācijā “Atjaunota lauku dzīvojamā telpa vai vide”. Saskaņā ar klātesošo balsojuma rezultātiem par labāko revitalizēto objektu atzīta Brūveru klēts Vilces pagastā (nominācija “Atjaunota ēka/ēkas laukos uzņēmējdarbības vai inovāciju attīstībai”), savukārt otrā vietā ar vienādu balsu skaitu izvirzījās sekojoši objekti: Branku Brančotava Cenu pagastā (nominācija “Atjaunota ēka/ēkas laukos uzņēmējdarbības vai inovāciju attīstībai”), Berķenes muiža Vilces pagastā (nominācija “Atjaunots tūrisma objekts vai tūrisma galamērķis”) un Elejas muižas komplekss Elejas pagastā (nominācija “Atjaunots tūrisma objekts vai tūrisma galamērķis”).

Tāpat pasākuma ietvaros klātesošie diskutēja un meklēja atbildes uz jautājumiem: Kas novadam būtu jādara, lai revitalizēto teritoriju un vietu būtu vairāk? Kas novadam būtu jādara, lai revitalizētās vietas novadā kļūtu atpazīstamas un tās izmantotu uzņēmēji?

Ar prezentācijām iespējams iepazīties šeit:

Projekta mērķis: politikas instrumentu izstrāde un pilnveidošana, lai nodrošinātu labāku dzīves kvalitāti mazās un vidējās pašvaldībās

Projekta vadošais partneris: Nowy Dwor Mazowiecki pašvaldība (Polija)

Projekta partneri: Ainavas aizsardzības biedrība (Polija), Lazio reģions (Itālija), Navarras zemes un ēku apsaimniekošanas institūcija (Spānija), Roeselare pašvaldība (Beļģija), Šilutes rajona pašvaldība (Lietuva), Jelgavas novada pašvaldība (Latvija)

Ieviešanas laiks: 13.12.2022. – 12.12.2026.

Projekta kopējās izmaksas, EUR: 1 417 930.00, no tā ERAF finansējums 80% - 1 134 344.00, Jelgavas novada pašvaldības projekta  daļa: 135 400.00, no tās ERAF finansējums 80% - 108 320.00, Jelgavas novada pašvaldības finansējums 20% - 27 080.00 EUR.

Interreg