Projekti
Foto

No š.g. 7. līdz 11. oktobrim Erasmus+ programmas projekta “Protect Your Nature, Protect Your Future” (Nr. 2023-1-EL01-KA210-SCH-000155630) ietvaros Aizupes pamatskolas pedagogi Daiga Kaupiņa, Kristīna Eihvalde, Sigita Karkla un Vita Zakse piedalījās īstermiņa mobilitātes pasākumos Vācijā, Berlīnē, lai veicinātu izpratni un zināšanas par globālās sasilšanas un klimata pārmaiņu jautājumiem izglītībā. 

Pavisam mobilitātē piedalījās 16 pedagogi no 4 valstīm, pa 4 no katras partnerorganizācijas: Grieķijas (vadošais partneris), Vācijas, Turcijas un Latvijas. Mobilitāte sniedza dalībniekiem visaptverošu priekšstatu par klimata pārmaiņām un globālo sasilšanu, ļaujot viņiem apzināties personīgo un sociālo pasākumu steidzamību, kas nepieciešami šo problēmu risināšanai. Turklāt šīs pieredzes mērķis bija nodrošināt pedagogus ar novatoriskām mācību metodoloģijām, kas veicina klimata pratību un ilgtspējīgu praksi, dodot iespēju risināt vides problēmas savās kopienās, kā arī organizēt attiecīgu izglītības procesa saturu un kvalitāti.

Mobilitātes nedēļas laikā īstenotās aktivitātes: 
• Dalība semināros, diskusijās un pārdomu sesijās: dalībnieki iesaistījās interaktīvos semināros, kurus vadīja klimata zinātnes eksperti, koncentrējoties uz globālās sasilšanas pamatjēdzieniem, cēloņiem, ietekmi un sociālajām un ekonomiskajām sekām. Šīs sesijas ietvēra diskusijas par novatorisku mācību praksi un stratēģijām skolēnu izpratnes paaugstināšanai. 
Apskatītās tēmas: 1.Globālās klimata pārmaiņas, digitālā atbildība un hidroloģiskā cikla izmaiņas; 2.Globālās klimata pārmaiņas galvenās definīcijas, galvenie cēloņi; 3.Klimata pārmaiņu ietekme uz ekosistēmām, lauksaimniecību un cilvēku veselību; 4.Novērotās un plānotās izmaiņas uz klimata pārmaiņām; 5.Tehnoloģiju ietekme uz vidi; 6.Digitālās atbildības risinājumi; 7.Kā mainās hidroloģiskais cikls klimata un cilvēku darbības dēļ; 8. Cilvēku darbības ietekme uz hidroloģisko ciklu; 9.Hidroloģijas stabilizēšanas risinājumi.
Nodarbības vadīja pasniedzēji no ARSU Lifelong Learning Academy and Development Germany: Dr. Kemal Isik un Dr. Susam Isik. Diskusijās piedalījās pedagogi no Turcijas, Grieķijas un Latvijas


• Vietējo organizāciju apmeklējumi: dalībnieki apmeklēja vietējās organizācijas un iniciatīvas, kas demonstrē efektīvu vides aizsardzības praksi. Šīs vizītes sniedza praktiskus ieskatus ilgtspējīgos risinājumos un vides izglītības pielietošanā reālajā pasaulē (Berlin Technic Museum, Reichstag, Botānikas skola: Freie Universität Berlin u.c.).


• Tīklošanās aktivitātes: tika nodrošinātas iespējas veidot tīklus, ļaujot dalībniekiem veidot sakarus ar vienaudžiem, dalīties ar labāko praksi un apspriest iespējamo sadarbību nākotnes projektos, kas vērsti uz vides izglītību.


Mobilitātei noslēdzoties, projekta dalībnieki apsprieda tālāko darba plānu nākamajām īstermiņa mobilitātēm, kā arī uzdevumus, kas jāveic, lai sasniegtu projektā izvirzīto mērķi. Nākamais brauciens tiek plānots š.g. novembra beigās uz Turciju un tas šoreiz būs kopā ar izglītojamiem. 

Projekts tiek īstenots no 2023.gada 1.janvāra līdz 2025. gada 31.augustam. Projekta kopējais finansējums 60 000,00 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija. Aizupes pamatskolai projekta īstenošanai pieejamais finansējums sastāda 16 446,00 EUR.

Projekta koordinators – Jelgavas novada pašvaldības Projektu nodaļas izglītības projektu vadītājs Agris Dobrovoļskis (agris.dobrovolskis@jelgavasnovads.lv, 63048487), projekta kontaktpersona Aizupes pamatskolā – angļu valodas pedagogs Vita Zakse.

Foto