Iedzīvotājiem Noderīga informācija
Foto

Ar mērķi pievērst uzmanību un rast risinājumu daudziem lauksaimniecības nozarē sasāpējušiem jautājumiem, 5. februārī daudzviet Latvijā, tostarp Jelgavas novadā, lauksaimnieki piedalīsies protesta akcijā. Nozares pārstāvji atzīst, ka “birokrātiskās prasības un valdības pārstāvju vienaldzība draud samalt lauksaimniecības nozari”.

Viens no lielākajiem Jelgavas novada zemniekiem – Kaspars Antīpins - Jelgavas novada pašvaldībai iesniedzis pieteikumu par protesta rīkošanu 5. februārī. Pēc zemnieka K. Antīpina paustā, zināms, ka protesta akcijā piedalīsies vairāk kā 200 pārstāvji, kas ieplānojuši no Elejas pagasta līdz Jelgavai lēnā gaitā pārvietoties ar vairāk kā 50 dažādām traktoru un citām lauksaimniecības tehnikām.

Plānotais protesta akcijas ilgums ir visu darba dienu - līdz pat plkst. 19.00. Iedzīvotājiem lūgums ņemt vērā, ka  virzienā no Elejas pagasta līdz Jelgavai satiksme būs stipri ierobežota!

Lauksaimnieku tikšanās vieta plkst. 10.00 iecerēta Elejas pagastā iepretim lauksaimniecības kooperatīvam “Latraps” (no Elejas beigu zīmes virzienā uz Dobeles- Bauskas krustojumu). Plkst. 11.00 traktortehnikas kolonna plāno uzsākt kustību Jelgavas virzienā. Aiz Jelgavas zīmes iecerēts nogriezties pa Miera ielu, turpinot ceļu līdz “Mežciema” aplim. Tālāk tehnika dosies pa Aizsarga ielu, turpinot ceļu pa šoseju A8 un pēc tam nogriežoties uz Garozas ielu. Traktortehnikas bāzes vieta pilsētā iecerēta Peldu ielā pie Biznesa inkubatora.

Papildus Jelgavas novada lauksaimnieku iesniegumam, Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi pieteikumu par piketa rīkošanu arī no kaimiņu pašvaldības Dobeles lauksaimniekiem. Viņi informē, ka protesta akciju plkst. 11.00 uzsāks no Dobeles Sporta halles stāvvietas, dodoties cauri Dobelei pa P97 Jelgavas virzienā un turpinot braucienu līdz Jelgavas apvedceļam.

Lauksaimnieku prasības vērstas uz vairākiem nozarei kritiski svarīgiem jautājumiem: Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītējs importa aizliegums bez pārejas perioda; piecu procentu samazinātās PVN likmes atjaunošana Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām dārzeņiem; birokrātijas mazināšana lauksaimniecības nozarē; plašāka pieeja apdrošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmām, kā arī atteikšanās no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem zemes lietošanas ierobežojumiem.