Sociālās uzņēmējdarbības grantu ieguvēji 2025. gadā.

  • Grantu 8000 eiro apmērā saņems uzņēmums “4 vēji” Jelgavas novadā, lai izveidotu jaunas darba vietas cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un iegādātos iekārtas jaunu iemaņu apgūšanai. Uzņēmums ražo gofrētā papīrā un kartona produktus, tajā strādā cilvēki ar invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem.
  • Grants 7718 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam “Zirguprieks” Ķekavas novadā. Grants ļaus pilnveidot un paplašināt pakalpojumu – vasaras nometnes bērniem, kuri saskaras ar sociālās atstumtības riskiem. Projektā ietverta terapeitiska mijiedarbība ar zirgiem, kas vienlaikus sniedz emocionālu atbalstu, attīsta sociālās prasmes un mazina atstumtību – pieeja, kas Latvijā vēl nav plaši pieejama maznodrošinātiem bērniem.
  • Grants 4000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam “Annas Koku skola” Mārupes novadā – zaļās siltumnīcas izveidei, kas iecerēta kā multifunkcionāla kopienas un izglītības vieta. Tā nodrošinās drošu, estētisku un ilgtspējīgu vidi praktiskām aktivitātēm, meistarklasēm, izglītojošām nodarbībām un kopienas pasākumiem. Projekts veicina vides izglītību, praktiskās dārzkopības prasmes un kopienas saliedētību, sniedzot reālu pieredzi dabā.
  • Grants 4000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam “Mobilizing” Mārupes novadā. Projekta ietvaros iecerēts pielāgot transporta pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti, īpaši bērniem un jauniešiem, kā arī izveidot iekļaujošus tūrisma maršrutus ar izglītojošu saturu.
  • SEB bankas grants 7700 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam “Bands&Beads Baltic” Rīgā, lai izveidotu sensorās un vispārējās attīstības istabu bērniem. Vispārējās attīstības nodarbības veicina bērna kognitīvo, fizisko, emocionālo un sociālo attīstību. Nodarbības palīdz attīstīt prasmes, kas bērnam būs nepieciešamas turpmākajās dzīves gaitās. Primāri tā ir palīdzība ģimenēm un bērniem, kuriem ir dažādas grūtības un traucējumi – UDHS, AST, mācīšanās traucējumi un emocionālās sfēras grūtības.
  • Grants 7890 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam “Balsis” Rīgā, lai izveidotu tehnoloģisku risinājumu, kas ļautu baudīt koncertus bērniem un jauniešiem ar dzirdes traucējumiem. Tehnoloģiski pielāgots pakalpojums – zīmju valodas tulkojums, titri, ekrāns tulka attēlošanai, satura pielāgošana un tehniskais atbalsts, lai nodrošinātu iekļaujošu kultūras pieejamību. Bērniem un jauniešiem ar dzirdes traucējumiem mūzikas pasākumi nav pielāgoti un pieejami.
  • Grantu 8000 eiro apmērā saņems uzņēmums “MSO” Ropažu novadā programmas “Mobbing STOP pirmsskola” pilnveidošanai. Programmas ietevaros notiek izglītojošas nodarbības, izmantojot animētus video materiālus, profesionālu psihologu konsultācijas, kā arī atbalsts pedagogiem un bērnu vecākiem.