Savu vienotību un vienprātību mērķos, ģeogrāfiskajās un cilvēciskajās vērtībās mēs varam paust caur cieņpilnu simboliku.

Karogs ir viens no veidiem, kā īpaši nozīmīgos valsts svētkos, novadam būtiskos pasākumos un godināmās dienās paust un atklāt īpašo attieksmi, vienot un pārstāvēt savu pašvaldību, novadu, kolektīvu vai sporta komandu. Izstrādātais karoga mets ietver gan ģerboni - tātad grafisku atainojumu vēstures, kultūras un ekonomisko attiecību tradīcijām, savukārt fona krāsas pauž simbolismu vērtībām novadā šodien un vienmēr – darbu, labklājību un cēlumu.

Karoga mets izceļ Jelgavas novada ģērboni uz balta un zeltīta horizontāli dalīta fona.

 Īstenojot Baltijas jūras reģiona programmas projekta Trans in Form aktivitātes, 2011. gadā izveidota novada logo zīme, izmantojot zaļu, zilu un zelta krāsu. Zaļā simbolizē zaļojošus un sulīgus labības dzinumus hektāriem tālu; zilā – Lielupi un tās pietekas, kas caurvij novada teritoriju, zelta – cilvēkus, ģimenes un darba tikumu – kā vērtīgus zelta graudus pēc ražas. Radītā logo zīme, pagriezta horizontāli, līdzinās staltai burai, kas pavērsta uz debesīm. Tas savukārt kalpojis kā radošs impulss kompleksam aktivitāšu kopumam, ko pašvaldība īstenojusi konkrētās mērķgrupās identitātes stiprināšanai, piederības veicināšanai un teritorijas vērtību atpazīšanai.

Logo zīme buras formā, simbolizējot vertikālu izaugsmi, kā vides objekti un robežzīmes uzstādītas vairākās vietās novada teritorijā, kur stratēģiski ceļi atved ciemiņus un viesus:
2012. gada jūlijā - novada svētku ietvaros Jaunsvirlaukas pagasta zemnieku saimniecības „Līči” teritorijā;
2012. gada septembrī – Elejas pagastā- pie autoceļa A8 Rīga- Jelgava-Lietuva robeža un
Valgundes pagasta Tīreļos pie autoceļa A9 Rīga(Skulte) – Liepāja.
2013. gada jūnijā vēl divas buras „paceltas” Jaunsvirlaukas un Glūdas pagastā.

Logo izstrāde veicinājusi un atvieglojusi gan tūrisma piedāvājuma izstrādi, gan vietējo ražotāju un tirgotāju piederības veicināšanu novadam. Tā sekmējusi Jelgavas novada atpazīstamību dalībai izstādēs, vienotu tūrisma norāžu koncepta izveidi un vienota stila vizuālo komunikāciju ikvienai ilgtermiņa aktivitātei.

Sudraba monētā attēlots simbolisks bērnu pēdiņu nospiedums un teksts: "Nes Jelgavas novadu pasaulē!" aversā un Jelgavas novada ģerboni monētas reversā.

Katra monēta kā īpaša un dziļi simboliska dāvana jaundzimušā vecākiem no pašvaldības puses kalpo kā apliecinājums, ka katra bērniņa ienākšana šajā pasaulē, katra mazuļa pēdu nospiedums novada zemē ir īpašs un ar gandarījumu novērtēts notikums. Pēc senas latviešu paražas jaundzimušā šūpulī tiek liktas trīs simboliskas lietas: maizīte, gudrs padomiņš un naudiņa. Uz šīs paražas palstīta ideja, ka par pašvaldības simbolisko dāvanu jaundzimušajiem jābūt tieši monētai.

monētiņa

Piemiņas monētu pasniegšana novadā kopš 2012. gada tiek organizēta divreiz gadā – pirmajā un otrajā pusgadā dzimušajiem mazuļiem.

Kā īpaša simboliska balva godināmajiem cilvēkiem tiek arī pasniegta piespraude – vārpa, elements no novada ģerboņa. Goda diploma saņēmējiem tiek pasniegta zeltīta vārpas piespraude, savukārt Atzinības raksta saņēmējiem – sudraba vārpa kā Jelgavas novada bagātības simboli.