Jaunām zināšanām, prasmēm un iespaidiem bagātāki trīs mūsu DSPC “Laipa” klienti ar pavadošajiem darbiniekiem atgriezušies no Lietuvas, Paņevežas, kur no š.g. 28. līdz 29. maijam Nordplus programmas projekta Nr. NPAD-2022/10083 “Radošums ar pievienoto vērtību” (ENG: Value-added creativity) ietvaros tikās ar projekta partneriem, lai prezentētu un paši apgūtu jaunas radošās aktivitātes.
Sanāksmē piedalījās partneri no visām trim Baltijas valstīm - Latviju pārstāvēja Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “LAIPA”, Lietuvu - Jaunuoliu Dienos Centras no Paņevežas, savukārt Igauniju - kopiena Maarja Küla.
DSPC vadītāja G.Aizpure:
“Šis brauciens bija mierīgām aktivitātēm piepildīts, taču ļoti radošs. Komandējuma laikā pie projekta partneriem Jaunuolių Dienos Centras tikām iepazīstināti ar papīra liešanas tehniku no papīra atlikumiem, lai pēc tam no iegūtās masas veidotu tādu papīru, ko var izmantot kā dekoratīvu. Igauņu partneri no Sa Maarja Kula centra demonstrēja kā no dažādu žurnālu, laikrakstu bildēm var veidot kolāžas. Novērojumi liecināja, ka visiem klientiem šis process patika un bija viegli bija uztverams. Laipas klientu uzdevums, savukārt, bija demonstrēt kā no dabas un otreiz-lietojamiem materiāliem var pagatavot sapņu ķērājus. Arī šis process klientos raisīja patīkamas emocijas un katrs varēja radoši izpausties. Brauciena laikā papildus iepazinām Panevežas pilsētas interesantākās vietas un tas tika panākts ar Jaunuolių Dienos Centras klientu veidotu orientēšanās spēli, kas bija balstīta uz QR kodu izmantošanu un interaktīvu uzdevumu izpildi, savukārt papildus ir vērts pieminēt, ka Lietuvas partneru centrā ir izveidota plaša sensorā telpa ar dažāda veida relaksācijas iespējām un kā viena no grupu nodarbībām tiek piedāvāta Tibetas zvanu, gongu un bungu relaksācija.
Šī projekta posma aktivitātes ar papīra pārstrādi un sapņu kolāžas veidošanu, noteikti iekļausim mūsu centra nodarbību sarakstā. Pati mobilitātē deva klientiem izbaudīt gan braucienu uz citu valsti, gan dzīvošanu viesnīcā, gan sadarboties un komunicēt ar citu partneru klientiem un tas viss kopā deva telpu klientiem augt, attīsties un paplašināt redzesloku, kas ir nenovērtējam pieredze.”
Nākamā šāda veida mobilitāte, kuras laikā tiks īstenoti izglītojošie un labās prakses pārneses pasākumi notiks š.g. augustā Igaunijā un tā būs noslēdzošā aktivitāte. Pēc tās notiks darbs pie partneru prezentēto radošo aktivitāšu aprobēšanas (kopā tādas būs 18) un gala materiāla izveides, kurš tiks prezentēts 2025.g. janvārī Jelgavā noslēguma konferencē.
Value-added creativity” ir Nordplus programmas projekts, kurš tiek īstenots no 2022. gada 1.novembra līdz 2025. gada 28.februārim. Projekta mērķis ir ar radošo aktivitāšu palīdzību palielināt personu ar intelektuālo invaliditāti iekšējos radošos resursus, mobilizēt viņus darbam un veicināt viņu personīgo attīstību, veicinot neatkarību un iekļaušanos sabiedrībā. Vairāk informācijas par projektu un tā aktivitātēm skatīt šeit.