03.12.2022.

Pārtikas, higiēnas preču un skolas komplektu izsniegšana Jelgavas novadā

Drukāt

Papildpasākumi Jelgavas novadā 2022.gada novembrī un decembrī

Datums

Laiks

Adrese

Papildpasākums

Īss apraksts

Kontaktpersona

30.11.

09.00

Atspulgu iela 4,  Platones pagasta pārvalde, Jelgavas novads

 “Kā sadzīvot ar stresu? ”

Psihologs un speciālists darbā ar atkarīgām personām  palīdzēs apgūt zināšanas un paņēmienus, kā veiksmīgāk tikt galā ar stresu.

Līga Stepiņa,

t.27880286

01.12.

16:00

Kalnciema pagasta kultūras nams, Jelgavas iela 15, Kalnciems, Kalnciema pagasts, Jelgavas novads

Lekcija par pārtikas paku produktu izmantošanu bērnu uzturam Jauno māmiņu kluba nodarbībā

Jauno māmiņu kluba nodarbības ietvaros sniegs padomus , kā izmantot pārtikas pakās esošos produktus, lai pagatavotu garšīgas un veselīgas maltītes bērniem

Iveta Miķelsone- Gasanova

t.27826071

Ikdienā no stresa situācijām nevar izvairīties neviens. Darba, ģimenes, veselības finansiālās problēmas, saspīlētā ģeopolitiskā situācija pasaulē ir daļa no mūsu ikdienas dzīves, kas būtiski ietekmē gan mūsu garīgo, gan fizisko veselību un var ļoti traucēt darbā, saskarsmē ar cilvēkiem, attiecībās ar ģimenes locekļiem.

Lai  rastu iespējas saņemt atbalstu ikdienas problēmu risināšanai vai ārkārtas situācijās, tiek organizēti papildpasākumi- semināri “Kā sadzīvot ar stresu?” Semināra laikā psihologs un citi speciālisti  palīdzēs apgūt zināšanas un paņēmienus, kā ar stresu veiksmīgāk tikt galā.

 

Piesakieties BEZMAKSAS latviešu valodas apmācībām pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem!

 •  Pieaugušajiem vismaz 120 stundu apjomā A1 līmenī
 •  Pieejami bezmaksas visā Latvijā
 •  Klātienē, attālinātā vai jauktā formā

Atrodi sarakstā sev vispiemērotāko latviešu valodas kursu nodrošinātāju un sazinies ar pakalpojuma sniedzēju, lai pieteiktos!

Plašāka informācija par pieteikšanos https://www.sif.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-ukrainas-civiliedzivotaju-pieteiksanas-latviesu-valodas-macibam vai zvanot 28817083, 20042381.

 

Подайте заявку на БЕЗКОШТОВНЕ навчання латиської мови для дорослих громадян України!

 •  Дорослим не менше 120 годин рівень A1
 •  Безкоштовно у всіх регіонах Латвії
 •  Очна, дистанційна або змішана форми навчання

Знайдіть у списку найбільш підходящi курси латиської мови та зв’яжіться з учбовим закладом, щоб подати заявку!

Додаткова інформація про запис https://www.sif.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-ukrainas-civiliedzivotaju-pieteiksanas-latviesu-valodas-macibam або зателефонуйте 28817083, 20042381.


Aktualitātes atbalsta komplektu saņemšanas noteikumos (11.2022.)
 
Atcelts ierobežojums par tikai viena komplekta izsniegšanu personai 1 reizē- tagad komplektu saņēmējiem tiek atjaunota iespēja saņemt visu paredzēto atbalsta komplektu daudzumu vienā reizē.
No 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 31. janvārim un no 2023. gada 1. februāra līdz 2023. gada 30. aprīlim katrai personai mājsaimniecībā ir tiesības papildus saņemt vienu pārtikas paku par katru ceturksni. Saņemšanai jāuzrāda izziņa par statusa esamību šajā periodā vai perioda daļā.
No 2023. gada 1. janvāra tiks mainīts ienākumu slieksnis, no kura maznodrošinātas mājsaimniecības varēs saņemt atbalsta komplektus- mājsaimniecības,  kurās ienākumi nepārsniegs 376 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 264 euro.

Mēnesī katrai izziņā norādītajai personai tiek nodrošināts:

 • viens pārtikas preču komplekts;
 • viens higiēnas preču komplekts;
 • viens bērnu pārtikas preču komplekts atbilstoši bērna vecumam;
 • viens bērnu higiēnas preču komplekts atbilstoši bērna vecumam.

Kopējais izziņas periodā izsniedzamo komplektu skaits paliek nemainīgs.Jauns līgums par Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākām personām programmas īstenošanu Jelgavas novadā

Noslēgts jaunais līgums par Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākām personām programmas īstenošanu Jelgavas novadā. Līguma darbības termiņš ir līdz 2024.gada 31.martam.

Turpināsies atbalsta paku izsniegšana un papildpasākumu organizēšana visā Jelgavas novada teritorijā un- jaunums- arī Ozolnieku novada teritorijā, kur to veiks Ozolnieku novada sociālie darbinieki (atbalsta komplekta izsniegšanas vietas un darba laikus skatīt sarakstā).

Ozolnieku novads partnerorganizāciju atlasē startēja kopā Jelgavas novada sociālo dienestu kā partnerorgaziāciju apvienības dalībnieks, gatavojoties iespējamai abu novadu apvienošanai administratīvi teritoriālās reformas rezultātā 2021.gada vasarā.


Informācija par papildpasākumiem  projekta “Vienošanās par atbalstāmo darbību īstenošanu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākām personām “ (līgums Nr. 2020.FEAD/PO.04/21/25)

2022.gada jūnija otrajā pusē vairākos pagastos tiek plānoti informatīvi papildpasākumi projekta ietvaros, lai  rastu iespējas saņemt atbalstu ikdienas problēmu risināšanai vai ārkārtas situācijās. “Kā sadzīvot ar stresu?”- semināra laikā psihologs un citi speciālisti  palīdzēs apgūt zināšanas un paņēmienus, kā ar stresu veiksmīgāk tikt galā.

Ikdienā no stresa situācijām nevar izvairīties neviens. Darba, ģimenes, veselības finansiālās problēmas, saspīlētā politiskā situācija pasaulē ir daļa no mūsu ikdienas dzīves, kas būtiski ietekmē gan mūsu garīgo, gan fizisko veselību, kas var ļoti traucēt darbā, saskarsmē ar cilvēkiem, attiecībās ar ģimenes locekļiem.

Aicinām apmeklēt šos seminārus, lai apgūtu metodes, kā sadzīvot ar stresu!

Precīza informācija par norises vietām un laikiem būs atrodama gan Jelgavas novada mājas lapā un atbalsta komplektu izdales vietās.


Ukrainas kara bēgļi varēs saņemt bezmaksas pārtikas un pamata materiāla atbalsta pakas:

  


Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros sniegs pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, kas ir saņēmuši pašvaldības sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, saņemot pašvaldības sociālā dienesta izziņu par krīzes situāciju, būs tiesības uz atbalstu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas ietvaros. Viena persona trīs mēnešos varēs saņemt divas pārtikas pakas, higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem, kā arī papildu higiēnas preču paku, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā līdz 2 gadiem. Papildus tam ģimenes ar sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem varēs saņemt mācību piederumu paku.

Plašāka informācija: LV, RU, UA


SIF noslēdzis līgumus par pārtikas un pamata materiālā atbalsta paku piegādi mazaizsargātām personām

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) publisko iepirkumu rezultātā noslēdzis līgumus ar AS “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Sanitex”, SIA “Hermess” un  SIA “Lat Eko Food par pārtikas un pamata materiālā atbalsta preču paku piegādi mazaisargātām personām Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros.

Lai nodrošinātu pārtikas un pamata materiālā atbalsta paku piegādi vairāk nekā 400 izdales punktiem visā Latvijā, SIF publisku iepirkumu rezultātā noslēdzis 5 līgumus. AS “Dobeles dzirnavnieks” turpmāk nodrošinās pārtikas preču paku piegādi vistrūcīgākajām personām, SIA “Sanitex” pieaugušo higiēnas un saimniecības preču paku un higiēnas preču maziem bērniem paku piegādi, SIA “Hermess” - skolas piederumu paku piegādi, savukārt ar SIA “Lat Eko Food” noslēgts līgums par pārtikas preču paku maziem bērniem. Kopējā līgumu vērtība ir nepilni 8,3 milj. EUR, un tie ir noslēgti līdz programmas darbības beigām jeb aptuveni 1,5 gadu.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros pārtikas paku saturs tiek noteikts, ņemot vērā sabalansēta uztura principus, produktu sarakstu, kas iekļauts programmas īstenošanas Ministru kabineta noteikumos, kā arī lai pārtikas preces būtu iespējams uzglabāt bez īpaša temperatūras režīma. Lai sekotu iedzīvotāju pieprasījumam un preču kvalitātei, katru gadu tiek organizēta klientu aptauja. Ņemot vērā iedzīvotāju aptaujā saņemtos ieteikumus, 2022.gada janvārī ir mainīts pārtikas paku sastāvs. Ja iepriekš pārtikas pakā bija atrodami 15 produkti, tad šobrīd 18 produkti - klāt nākuši zivs konservi (makrele savā sulā), četru graudu pārslas un miežu putraimi. Visi produkti pakā atbilst bioloģiskās lauksaimniecības prasībām vai Latvijas nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas prasībām vai līdzvērtīgām prasībām.

Nabadzība un sociālā atstumtība vēljoprojām daudzās Eiropas Savienības valstīs ir liels izaicinājums, kam īpaši pakļautas viena vecāka un daudzbērnu ģimenes, pensionāri, cilvēki ar invaliditāti un bezpajumtnieki. Lai sniegtu kritiski svarīgu atbalstu iedzīvotājiem krīzes situācijās un mazinātu sociālo nevienlīdzību starp dažādām sabiedrības grupām, SIF no 2014.gada īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī veicināt sociālo iekļaušanu ar dažādu papildpasākumu palīdzību.

Lai saņemtu pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas, nepieciešama izziņa no sociālā dienesta, ka persona atbilst trūcīgas mājsaimniecības statusam, nonākusi krīzes situācijā vai atbilst maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, kurā ienākumi mēnesī nepārsniedz 327 EUR pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 EUR. Savukārt lai saņemtu siltu maltīti kādā no 28 zupas virtuvēm, kas strādā ar SIF atbalstu, izziņu uzrādīt nav nepieciešams.

SIF apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā nozīmīgas pašvaldības un to iestādes, to starpā sociālos dienestus, kā arī reliģiskās un nevaldības sektora organizācijas visā Latvijā, piemēram "Samāriešu fonds", "Latvijas Samariešu apvienība", "Latvijas Sarkanais Krusts" un "Pestīšanas armija".

Darbības programmas finansējums ir 57 595 425 EUR tai skaitā Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām piešķīrums Latvijai ir 48 956 110 EUR jeb 85% no darbības programmas, kopējais plānotais valsts budžeta finansējums ir 8 639 315 EUR jeb 15% no darbības programmas.

Plašāka informācija par atbalsta iespējām un komplektu saturu: www.atbalstapakas.lv.


Laikā no 2021.gada 25.maija līdz 2021.gada 15.jūnijam tiks noorganizēti 4  semināri, katrs trīs stundu apjomā, „Virtuves un sadzīves gudrībiņas” Jelgavas novada iedzīvotājiem, saskaņā ar nodarbību grafiku. Semināri tiek organizēti vienošanās par atbalstāmo darbību īstenošanu Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros (Līguma identifikācijas numurs: Nr.2020.FEAD/PO.04/21/25).

Praktiskajās nodarbībās "Virtuves un sadzīves gudrībiņas" klientiem tiek mācīts par pārtikas komplektu izmantošanu pilnvērtīgu maltīšu pagatavošanai, maltīšu dažādošanā, drošības pasākumiem virtuvē, kā arī atsevišķu produktu pielietojumu sadzīvē.

Kontaktinformācija : Silvija Jansone, t. 27839388, e-pasts silvija.jansone@jelgavasnovads.lv


Ar 2021.gada 1.janvāri paaugstināts ienākumu slieksnis gan trūcīgām, gan maznodrošinātām mājsaimniecībām, kas Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros varēs saņemt pārtikas un materiālās palīdzības atbalstu.

2020.gada nogalē veiktas izmaiņas normatīvajā regulējumā sociālās aizsardzības jomā un Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas īstenošanas nosacījumos. Turpmāk pārtikas, higiēnas un skolas preču komplektus tiesīgas saņemt:

 • trūcīgas mājsaimniecības ar ienākumiem līdz 272 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 190 euro (līdzšinējo 128,06 euro vietā);
 • maznodrošinātas mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniegs 327 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 229 euro (līdzšinējo 242 euro vietā). Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu līmenis noteikts mazāks, atbalstu varēs saņemt visas maznodrošinātās mājsaimniecības.

Atbalstu turpinās saņemt arī mājsaimniecības krīzes situācijā.

Tāpat kā līdz šim pamats Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta saņemšanai ir pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa.


Sākot ar 2018. gada 1.aprīli ne tikai trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm, bet arī maznodrošinātām ģimenēm ar ienākumiem līdz 188 eiro, būs pieejami Eiropas Savienības atbalstītie pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplekti. Tas ļaus atbalstīt lielāku skaitu ģimeņu ar zemiem ienākumiem.

Tiesības saņemt Fonda pārtikas palīdzību, kā arī piedalīties papildpasākumos, ir ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām (turpmāk – ģimene (persona)), kuras atbilst trūcīgas ģimenes (personas) statusam, krīzes situācijā nonākušām ģimenēm (personām), kā arī maznodrošinātām ģimenēm (personām), kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 188 EUR. Ja iepriekšminētajās ģimenēs ir bērni, tām ir iespējams saņemt arī pamata materiālo palīdzību – higiēnas un saimniecības preces (katram bērnam vecumā līdz 17 gadiem) un individuālos mācību piederumus (katram bērnam vecumā no 5 līdz 16 gadiem). Ģimenēm, kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem, ir iespēja papildus saņemt pārtikas preču maziem bērniem komplektus. Ģimenēm, kurās ir bērni vecumā līdz 24 mēnešiem, ir iespēja papildus saņemt higiēnas preču maziem bērniem komplektus.

Vienkāršoti Fonda atbalsta komplektu izsniegšanas nosacījumi, svītrojot komplektu saņemšanas biežuma ierobežojumu. Paredzēts, ka turpmāk persona vai ģimene, attiecīgās sociālā dienesta izsniegtās izziņas derīguma termiņa laikā varēs saņemt atsevišķus komplektus vai visu pārtikas, higiēnas un saimniecības preču komplektu skaitu uzreiz, nevis vienu komplektu kalendārā mēneša laikā, kā tas bija noteikts iepriekš.

Jelgavas novadā 2017. gadā Fonda līdzfinansēto pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu atbalstu saņēma vairāk nekā 1100 vistrūcīgāko cilvēku, saņemot kopumā 3723 pārtikas pakas. Papildus ģimenes ar bērniem saņēmušas 549  higiēnas un saimniecības preču pakas, 89 komplektus pārtikas preču maziem bērniem, 85 komplektus higiēnas preču maziem bērniem, kā arī vairāk nekā 100 mācību piederumu paku.

Notikušas 36 izglītojošas un praktiskas nodarbības , kuras apmeklējušas 105 personas.

Par atbalsta komplektos iekļautajiem produktiem, higiēnas precēm vai skolas piederumiem, pārtikas un higiēnas  komplektiem bērniem līdz 2 gadu  vecumam iespējams uzzināt: izdales vietās; pie sociālā darbinieka; internetā: Jelgavas novada mājas lapā, Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapā www.sif.gov.lv, interneta vietnē www.atbalstapakas.lv

 
Kontaktpersona: 
Silvija Jansone 
Jelgavas novada sociālā dienesta klientu apkalpošanas speciāliste
Tel.: 27839388
e-pasts: silvija.jansone@jelgavasnovads.lv