03.12.2022.

Ražots Jelgavas novadā

Drukāt

 

Preču zīme „Vietējais ražotājs – novada lepnums”
 
2014.gada Jelgavas novada pašvaldība izveidoja novada preču zīmi „Vietējais ražotājs – novada lepnums. Preču zīmes mērķis ir atbalstīt Jelgavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā reģistrētos ražojošos uzņēmumus, popularizēt un veicināt dažāda veida Jelgavas novadā saražotās produkcijas atpazīstamību. Preču zīmi var lietot Jelgavas novada uzņēmēji, popularizējot savus produktus Latvijā un ārpus tās robežām. Preču zīmi piešķir fiziskai vai juridiskai personai, izsniedzot zīmes lietošanas atļauju.
Priekšrocības:
  • Palielina uzņēmēja produkcijas atpazīstamību citu preču piedāvājuma klāstā;
  • Popularizēt savu produktu Latvijā un ārpus tās robežām;
  • Preču zīmi var pielietot pasākumu vizuālajā noformējumā, reprezentācijas materiālos un dažādos suvenīros;
  • Preču zīme apliecina, ka ražotā vai tirgotā produkta izcelsmes vieta ir Jelgavas novads.
Lai saņemtu preču zīmes lietošanas atļauju nepieciešams aizpildīt zemāk redzamo pieteikuma veidlapu un iesniegt to Jelgavas novada pašvaldībā, Pasta ielā 37, Jelgavā.
 
Papildus informācija:
 
  Uzņēmums Kontakti

SIA “Zekants”

“Pupuchi” ir grauzdētas cūku pupas, kas ir pilnvērtīgām olbaltumvielām bagāts produkts. Kraukšķīgajās pupās “Pupuchi” ir septiņas no astoņām būtiskajām aminoskābēm, kas nepieciešamas ik katra cilvēka veselībai. “Pupuchi” produktiem ir desmit dažādas garšas – no saldās šokolādes līdz pikantajam piri-piri. “Pupuchi” ir veselīga, dabīga un olbaltumvielām bagāta uzkoda.

Jaunsvirlaukas pagasts
26171549

SIA “Zeltlejas”

“ZELT” smiltsērkšķi ir unikāli – vitamīniem, aminoskābēm un antioksidantiem bagātas ogas, kas ar rūpēm un mīlestību pārvērstas gardos un veselīgos produktos – sulā, eļļā, ogu pulverī, ēdienos un dabīgajā kosmētikā. Līdzās augstvērtīgu produktu ražošanai “ZELT” smiltsērkšķu dārzā norit ekskursijas, kosmētikas gatavošanas un gastronomiskās meistarklases ar Latvijas šefpavāriem, lekcijas un semināri par smiltsērkšķu audzēšanu un izmantošanu, kā arī pasākumi idilliskā atmosfērā.

Platones pagasts
26499893

SIA “Mītavas Čiekurs”

Mītavas Čiekurs ir ģimenes uzņēmums, kas rada dažādus Latvijas priežu produktus imunitātei un elpceļu veselībai. Tiek ražoti sīrupi, čiekuri sīrupā, zaptes ar medu un ogām, kā arī čiekuru-kadiķogu ledenes ar dažādām ogām. Uzņēmuma vīzija – veselīga sabiedrība un vide, kurā dzīvojam!

Svētes pagasts
28469842

Z/S "Blūdži"

Lauku mājās “Blūdži” mājražotāji Mālkalnu ģimene piedāvā degustēt un iegādāties pašu gatavotu sieru, maizi un dārzeņu salātus, kas tapuši, izmantojot tikai dabīgas izejvielas. Viesošanās “Blūdžos” sniedz iespēju izbaudīt īstenu Zemgales līdzenuma lauku ainavu, izjust latviešu viensētas pamatīgumu un saimnieces viesmīlību, iepazīties ar ražošanas procesu un nogaršot gardo produkciju.

Sesavas pagasts
27114820, 24818456

Lolitas Duges “Piparmētru namiņš”

“Piparmētru namiņā” ir iespēja iepazīties ar vairāk kā 20 šķirņu mētrām, nobaudīt dažādu mētru tēju, uzzināt par mājražošanas procesā iegūtajiem piparmētru pārstrādes produktiem – piparmētru sīrupu, cepumiem, piparmētru šokolādi, sejas toniku un citiem produktiem. Piparmētru namiņš – vieta, kur top jaunas garšas, dzimst jaunas idejas, gaida un pieņem ciemiņus.

Vilces pagasts
26394062, 26199825

Biškopības saimniecība “Liepiņmuiža”

Liepiņmuiža piedāvā dabīgu un kvalitatīvu biškopības produkciju – dažādu ziedu medu, medus maisījumus ar ogām, medus un propolisa konfektes, bišu maizi, ziedputekšņus, vaska sveces un medus ziepes. Lai iepazītu bišu dzīvi, aplūkotu bišu saimes darbībā arī no stropa iekšpuses, izzinātu medus ieguves procesu, degustētu produkciju un apskatītu saimniecību, piedāvātas ekskursijas.
Vilces pagasts
20307053

Biškopības saimniecība "Līgas medus"

Saimniecība piedāvā dabīgu un kvalitatīvu biškopības produkciju – dažādu veidu medu, ziedputekšņus, bišu maizi, dzērvenes medū, riekstus medū, medus maisījumus. Palutiniet sevi, draugus un radus ar gardu un veselīgu dzintardzeltenu medus lāsi no Latvijas laukiem. Lai iepazītu bišu dzīvi, izzinātu medus ieguves procesu un degustētu produkciju, tiek piedāvāts bišu dravas apmeklējums.

Vircavas pagasts
29110940, 26189710

Egita Miķelsone (Biškopības produkcija)

Pie Egitas Miķelsones ir iespēja iegādāties dažādu ziedu medu, propolisu, bišu maizi un ļoti gardus medus maisījumus - lavandas medu, šokolādes medu, medu ar kaņepēm, ingvera maisījumu un vēl daudz citas medus maisījumu garšas. Kā arī medus lūpu balzāmus un medus vaska sveces.
Elejas pagasts
26162371

Biškopības saimniecība “Mūsu Medus”

Piedāvā ļoti gardu vairāku veidu medu, gan ziedputekšņus, gan arī unikālo dabas produktu - bišu maizi. 
Klientu iecienīti produkti ir medus ar smiltsērkšķiem ar irbenēm ar ziedputekšņiem un medus ar riekstiem kā arī citi produkti.
Biškopības saimniecība uzņem arī ciemiņus un vada ekskursijas dravā, iepazīstinot ar biškopja arodu un biškopības produktu ražošanas niansēm.
Dravā ir iespēja relaksēties un atgūt mieru bišu stropa terapijas namiņā.
Sesavas pagasts
28333113

SIA “LV-Destilāti”

Šeit top augstas kvalitātes destilāti – brandvīni, džins un aperatīvi pēc gadsimtos izkoptas vācu metodes un rūpīgi glabātām receptēm. Saimnieka Jāņa stāstījumā klausoties, varēs iepazīt ražotni un piedalīties degustācijā. Atvērts arī veikals, kur viesus apkalpo, iepriekš piesakoties. Iespējama pasākumu rīkošana kolektīviem un ģimenēm, kā arī iepazīšanās ar zirgiem, kas atrodas saimniecībā.
 
Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.
Valgundes pagasts
29461166, 26544243

SIA “Sugar Art”

SIA “Sugar Art” rada cukura mākslu cepuma formātā jeb ēdamrotaļlietas – attīstošas un fantāziju rosinošas apēdamas dāvanas bērniem, kas pēc izspēlēšanās kļūst par vēderprieku. Personalizēti un oriģināli apsveikumi un dekori gan pieaugušajiem, gan bērniem tematiskās ballītēs, kāzās, Lieldienās, Ziemassvētkos un citos pasākumos.

Vircavas pagasts
28829412

Z/S "Dzērves"

Vairāk kā 20 gadus saimniecības pamatnozare ir tomātu audzēšana – tiek audzētas ap 40 tomātu šķirnes, kā arī ķiploki. No tomātiem tiek spiestas tomātu sulas un gatavoti kaltēti tomāti eļļā, kaltētu tomātu pesto un svaigu zaļumu pesto. Saimniecība atvērta arī tūristiem, piedāvājot apskatīt tomātu audzēšanu siltumnīcās, uzzināt tomātu audzēšanas pamatprincipus, ieskatīties tomātu pārstrādes procesos, kā arī nodegustēt produktus.

Vircavas pagasts
29639942, 28377370

Z/S "Vārpas"

Zaļi domājoša ģimenes saimniecība Jelgavas novada Elejā, kas kā pilna cikla saimniecība specializējusies svaigu dārzeņu audzēšanā un pārstrādē, izgatavojot dažādus sālījumus, skābējumus, dārzeņu konservus un mērces.

Elejas pagasts
20374387

Ineses Saulājas “Superdentes kečups”

Inese Saulāja no pašu audzētajiem tomātiem gatavo kečupu, ko piedāvā ar nosaukumu “Superdentes kečups”. Tas nav ass – bet drīzāk saldskāba mērce. Sastāvdaļas kečupa ražošanai tiek ņemtas no pašu audzētajiem produktiem.

Jaunsvirlaukas pagasts
26592655

Z/S "Dārziņi-2"

Saimniecības pamatnodarbošanās ir stādu, garšaugu, ārstniecības augu un ziedu audzēšana atklātā laukā. No pašu audzētiem augiem tiek gatavota dabas kosmētika. Nelielas lekcijas veidā saimniece Indra pastāstīs par puķēm un garšaugiem un to dažādām izmantošanas iespējām. Radošajās darbnīcās ir iespēja izgatavot mīļas dāvaniņas – pirts smaržslotiņas, skrubīšus un maskas.

Platones pagasts
26445730
 

Z/S "Klīves"

Garšīgi, kvalitatīvi un ar mīlestību audzēti lauksaimniecības produkti no Zemgales. Z/S “Klīves” audzē dažādus augļus, ogas, graudus, rapsi, ievāc medu, mājās ražo dažādas sulas un žāvējumus, nodarbojas ar mājražošanu un produktu pārstrādi.

Elejas pagasts
29723790

Laila Šutine (Dekupētas dizaina lietas)

Lailas Šutines nodarbošanās ir dekupāža, viņa dekupē koka, korķa, kartona un stikla priekšmetus mājai. Tie ir skaisti papildinājumi mājas interjerā, brīnišķīgas dāvanas un mīļlietiņas ik vienam, kuram patīk kas īpašs un vienā eksemplārā. Lailas Šutines moto: „Ja daru, tad daru no sirds!”

Elejas pagasts
29475474
 

Saiva Drupa (Ādas izstrādājumi)

Saiva Drupa nodarbojas ar ādas izstrādājumu dažādu produktu veidošanu, kā, piemēram, grāmatzīmes, albumi, viesu grāmatas, vāki u.c.

Jaunsvirlaukas pagasts
26383129

SIA “Livonijas dzintars”

Uzņēmums nodarbojas ar produktu sērijas „Dzintara dziednīca” izveidi un ražošanu, kurā apvienotas mūsdienu tehnoloģijas un dzintara dziednieciskās īpašības. “Livonijas dzintars” sniedz konsultācijas par dzintara izmantošanu ikdienā, produktiem, un dziedniecībā, veic zīda apgleznošanu.

Kalnciema pagasts
29436594

Dainis Lēgenbers (Amatniecības izstrādājumi no koka)

Kokapstrādes uzņēmums Amatnieki ražo dažādus piederumus virtuvei, mājai, pirtij, dārzam, kā arī visam pārējam, sākot no koka lāpstiņām un karotītēm, beidzot ar pārvietojamu saunu un mucu, kurā var sildīties cauru gadu. Izgatavo arī vajadzīgās lietas pēc pasūtījuma.

Sesavas pagasts
29204482, 26892959
SIA “Augu spēks”

Augu spēks ir ģimenes uzņēmums, kas veic augu izcelsmes ēdamu un neēdamu produktu ražošanu. Uzņēmums specializējas ķiploku un sīpolu pārstrādē, radot gardas garšvielas un dabīgus augu aizsardzības līdzekļus, kā arī uzņēmums veic augu toniku ražošanu un piedāvā tvaika destilācijas pakalpojumus. Uzņēmums ir dibināts 2019. gadā un savu darbību raksturo ar šādiem vārdiem: “Mēs zinām, kā notvert produktos augu spēku!”.  Produktu ražošanai tiek izmantotas vietējas izcelsmes izejvielas, kas tiek iegādātas no vietējiem ražotājiem. Produkti ir maksimāli dabiski, nesatur mākslīgas piedevas un satur augu unikālās īpašības koncentrētā veidā.
Glūdas pagasts
26754750, 28321611
www.auguspeks.lv
fb/auguspeks